Вход

Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 126

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Популярные рок-группы украинской музыки
Понедельник, 25/Ноя/2024, 13:15
Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Мандри

Мандри — український музичний гурт, який виник у 1997-у році в місті Києві. У своїх піснях вони поєднали багато різноманітних музичних стилів, зокрема реггей, рок, блюз та певні елементи романсу. Прочитати афішу та дізнатися про останні події пов'язані з гуртом можно дізнатися на офіційному сайті гурту

Склад гурту:
лід-вокаліст Сергій Фоменко (Фома)
акордеоніст Леонід Белєй
ударник Андрій Занько
гітарист Сергій «Чиж» Чегодаєв
перкусіоніст Салман Салманов

 
Прес-реліз

«Нас кличе у мандри дорога, грає чарівна струна… У променях сонця ранкових ця пісня для тебе луна» — так співають українські романтики, менестрелі із гурту «Мандри».

Акордеоніст Леонід Белєй, ударник Андрій Занько, гітарист Сергій «Чиж» Чегодаєв, перкусіоніст Салман Салманов та їх лідер Фома називають, грають музику, замішану на українському фольклорі та прагнуть мандрувати світом.

У такому складі «Мандри» подорожують із грудня 1997-го, відколи дали свій перший справжній концерт — на розігріві російського гурту «Аукцыон». Відтоді мандрують Фома і компанія стилями: фолком, міським романсом, французьким шансоном, роком, блюзом та реггі. Критики ставлять у заслугу «Мандрам» принципово нове явище на українській сцені — ф'южн-фолк.

Сам фронтмен «Мандрів» називає свою музику «еклектичним фольклорним арт-роком», «міксом натхнення та розрахунку, чистого мистецтва та поп-культури». Саме Фомі колись спало зібрати докупи таких собі менестрелів сучасності. До музичної кар'єри майбутній фронтмен «Мандрів» встиг попрацювати двірником у Києво-Печерській Лаврі, гардеробником в Археологічному музеї, кур'єром у поліграфічній фірмі, монтажником сцени у Молодому театрі та діджеєм на радіо.

Поява акордеоніста Леоніда Белєя доповнила пісні лід-вокаліста Фоми мелодійним колоритом. Звучання колективу кардинально змінюється вже після приходу ударника Андрія Занька та бас-гітариста Сергія «Чижа» Чегодаєва. Якщо раніше акцент робився на пісенному виконанні, то відтепер музика «Мандрів» стає ритмічною та мелодійнішою.

Містичне звучання «Мандрів» — заслуга «ветерана української рок-сцени», перкусіоніста Салмана Салманова Мамед-Огли — того самого, що грав у групах «Вій», «Рутенія» та «Заратустра». На сьогодні, «Мандри», либонь, єдиний гурт (не беручи до уваги джазові бенди), що має штатного перкусіоніста.

У серпні 1998-го «Мандри» відзняли своє перше відео на пісню «Романсеро про ніжну королеву». Дебют швидко подолав найвищі сходинки чартів і потрапив у трійку найкращих кліпів на першому Всеукраїнському фестивалі музичних відео.

У грудні того ж року виходить перший CD гурту — сингл «Мандри». Упродовж 1998-го Фома із командою концертують у Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Херсоні, Києві та Мінську. Навесні 1999-го «Мандри» виступають у Будапешті на фестивалі «Pepsi_Ziget», присвяченому 50-річчю Європейського Союзу. Українці концертують на фестивалі, гостями якого є, культові зіркі світової музики — Девідом Боуї, Бйорк, Лу Рідом, UB-40, Jethro Tull. Серед учасників європейського Вудстоку — іспанці, португальці, французи, бельгійці, чехи, словаки, ямайці.

«Абсолютно не має значення, якою мовою ти співаєш. Можна вільно співати у Європі українською, популяризуючи у такий спосіб рідну мову і рідну країну, і це сприйматиметься, оскільки у першу чергу люди відчувають музику і ритм» — каже Фома.

Влітку команда бере участь у міжнародних фестивалях «Rock-Київ» та «Слов'янський базар» у Вітебську. Втім, такий насичений робочий графік не завадив музикантам відзняти новий кліп на пісню «Русалки».

У квітні 2000-го «Мандри» презентують перший повноцінний CD — альбом «Романсеро про ніжну королеву». Влітку хлопці разом із колегами із «ВВ» беруть участь у Міжнародному фестивалі української культури у польському місті Сопота. У вересні того ж року «Мандри» концертують на київському фестивалі «Рок-екзистенція».

У травні 2001-го «Мандри» вирушають у великий тур Польщею. Вроцлав, Варшава, Краків, Щецін, Глівіце, Білосток, Ольштин, Сопота та Люблін українських музикантів сприймають на ура.

Того ж року Фому запрошують виступити на фестивалі української культури у Лондоні. Компанію лідеру «Мандрів» у Великій Британії складають Олександр Пономарьов, Катя Бужинська, та Андрій Кравчук.

19 травня 2002-го «Мандри» вже у повному складі концертують в знаменитому лондонському клубі «Хіпподром» у рамках Фестивалю української культури у Великій Британії.

У вересні на українські телеекрани виходить нове відео гурту — анімаційний кліп «Орися».

17 жовтня 2002-го «Мандри» презентують новий компакт-диск «Легенда про Іванка та Одарку». Поряд з традиційними народними мотивами в альбомі чути ф'южн, реггі і навіть ґрандж. Хоча «Легенда…» містить усього три народні пісні, уся платівка пронизана духом та мелосом України, сплетенням гуцульських, буковинських та тюркських мелодій. Зокрема, у композиціях «Коломийка Дракула» та «Вітер-циган» насичення етносів таке, що тягне на визначення «волд-мюзік».

У травні 2003-го «Мандри» беруть активну участь у міжнародному фестивалі, присвяченому Дню Європи, який проходив тими днями у Києві.

У жовтні виходить нове відео гурту на пісню «Вітре-цигане». Услід за ним, навесні 2004-го з'являється нова відео робота на пісню «Калина».

14 липня «Мандри» беруть участь у першому міжнародному етнофестивалі «Країна мрій».

Восени 2004-го музиканти гурту стають активними учасниками Помаранчевої революції. Раніше написана «Не спи, моя рідна земля» часто лунає у ті дні на столичному Майдані.

10 липня 2005-го гурт виступає на другому етнофестивалі «Країна мрій». У вересні «Мандри» — знову звичні гості на київській «Рок-екзистенції».

1 лютого 2006-го у світ вийшов третій повноцінний компакт-диск гурту — «Дорога». Цього разу музиканти вирішили трохи поекспериментувати зі стилем диско, тож «Дорога» виявилася дещо ближчою до популярної музики, ніж до фолк-року. В альбомі — 12 пісень, з яких майже всі на слова і музику Фоми. Єдина «Коло млину» — народна пісня, поширена на теренах Центральної України. В альбом увійшли фолькові «Косачіна», лірична «Зозуля», «Гілка», «Ти в серці моїм», «Тінга лінга», ритмічні «Дорога», «Місто». Під впливом подорожей Португалією у Фоми народилася «Ріо Ріта». «Любов» — написана спеціально до короткометражного фільму «Христина і Денис танцюють танець діжкарів» із серії «Любов — це…», де Фома зіграв одну із ролей. Є патріотичні пісні: «Не спи, моя рідна земля» стала одним зі справжніх хітів помаранчевого Майдану.

Навесні 2006-го на телеекрани вийшли дві останні на сьогодні відеороботи «Мандрів» — «Не спи, моя рідна земля» та «Любов».

На сьогодні композиції «Мандрів» увійшли у кілька музичних збірок: «Революція на граніті» серії «Золоті рок-балади України», «Легенди химерного краю» серії «Антологія українського року», «Зоопарк Макларена», «Рок-екзистенція-2000». Гурт має власний офіційний сайт www.mandrymusic.com, де можна знайти інформацію про діяльність колективу, біографії музикантів, тексти пісень та багато світлин.

"Вік уніфікації дістався і до музики — мотивчики у наших виконавців все частіше множаться, наче на ксероксі, а незвичність і оригінальність просунуті продюсери оголошують комерційно невигідними. Народу подавай знайоме та пережоване. Гурт «Мандри» не лише нікого не копіював, але й створив власний оригінальний стиль — українського шансону, сільського романсу, якого раніше не існувало. Втім, заперечення приймаються. У будь-якому випадку, ніхто не дорікне, що «Мандри» грають штучну музику. Фолк — стиль, популярний у всьому світі, та й більшість сучасних зірок світової поп-естради не забувають у творчості свою національність." — «Факти і коментарі», 7 квітня 2000.

Є в музиці київського гурту «Мандри» якийсь особливий шарм, який заводить і під враженням якого перебуваєш дуже довго. Хтось списує це на її мелодійність і яскраві танцювальні ритми, інший — на орієнтацію групи на фольк, поєднаний із елементами року та міського романсу, ще інший — на якусь екзотичність, властиву творчості «Мандрів». — «Незалежність», 28 лютого-6 березня 2002.


Альбоми гурту:

1999 - Романсеро про ніжну королеву

2000 - Русалки

2002 - Live

2002 - Легенда про Іванка та Одарку

2006 - Дорога